Jak vybrat expirovanou doménu #3 – Konkrétní příklad z praxe

V předchozích článcích na téma Jak vybrat expirovanou doménu jsme si vysvětlili základní pojmy ohledně expirací domén. Kde je hlídat a jak expirují. V tomto článku si uvedeme konkrétní případ, jak registrovat a vyhledat expirovanou doménu.

Na Webtrhu jsem postřehl, že někdo poptává volné domény, které jsou (ještě prozatím) zařazeny a zobrazovány v katalogu heureka.cz a zbozi.cz. To je dobrý příklad toho, jak vybrat expirovanou doménu resp. kde jí hledat a proč.

Heureka.cz

Základní analýza

Základní analýzou a vyparserováním, se kterým pomáhal opět Lukáš Veteška jsme dostali cca 58tis domén.

 

Odfiltrování obsazených domén

Než jsme mohli pokračovat k ověření domén, bylo potřeba odfiltrovat domény, která jsou obsazené. V tomto případě jsem použil jednoduchou funkci v PHP a to dns_get_record

Pomocí této funkce snadno odfiltrujete domény, které vrací nějaké DNS záznamy. Samozřejmě pokud doména nevrací žádné DNS záznamy, nemusí nutně znamenat, že je volná.

PHP funkce

Pomocí této funkce se nám podařilo snížit počet domén na již přijatelných 2500. Po odstranění duplicit a neplatných domén jsme se dostali na číslo 625.

 

Volné domény

Z celkového počtu 58tis domén z portálu heureka.cz se nám podařilo dostat ke kontrole již zmiňovaných 625 domén ze kterých bylo volných 530.

Otestování volných/obsazených domén provedl Jan Horák majitel Gransy.cz, který se v poslední době věnuje vývoji projektu domaindata.cz, ale o něm jindy. Děkujeme za kontrolu domén 🙂

Což už je číslo, se kterým se dá reálně pracovat.

 

Analýza a registrace

Pomocí postupů, které jsem popsal v článku Jak vybrat expirovanou doménu #2 – Základní analýza domény stačí analyzovat vzorek 530ti domén a vybrat tu, která bude mít zajímavé zpětné odkazy a něbo nějaký traffic dle Alexy.

 

Volné domény z Heuréky 🙂

Abych vám to usnadnil, tak tady máte ke stažení všechny volné domény, které jsme našli 🙂  Pokud bystě měli zájem i o další volné domény, tak napište odkud a nějak se domluvíme. Tenhle vzorek dávám zdarma.

Have fun!


Comments are closed.